Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

ComNet CNFE1004S1B - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 1...

ComNet CNFE1004S1B - Fibermedieomformer - 100Mb LAN - 10Base-T, 100Base-FX, 1...

COMNET

Varenr.: CNFE1004S1B
  • Fibermedieomformer
  • Ekstern
  • 100 Mbps
  • Fast Ethernet; Ethernet

Ikke på lager

2.678,-

Ønsker du finansiering

81,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    ComNet CNFE1004S1B - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Enhedstype

    Fibermedieomformer - RJ-45 / SC enkelttilstand
  • Model

    Ekstern
  • Kabeltype

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataoverførselshastighed

    100 Mbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 nm / 1310 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Maks. overføringsafstand

    20 km
  • Dimensioner (B x D x H)

    13.5 cm x 15.5 cm x 2.8 cm
  • Vægt

    900 g
  • Producentgaranti

    Begrænset livtidsgaranti
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    Fibermedieomformer
  • Model

    Ekstern
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
  • Dataforbindelsesprotokol

    10Mb LAN, 100Mb LAN
  • Dataoverførselshastighed

    100 Mbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 nm / 1310 nm
  • Maks. overføringsafstand

    20 km
  • Statusindikatorer

    Strøm, status, link/aktivitet
  • Egenskaber

    Auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun 1 x Ethernet 100Base-FX - SC single-mode
  • Diverse

  • MTBF (forventet tid mellem fejl)

    100,000 timer
  • Overensstemmelsesstandarder

    FCC Part 15, RoHS, cULus
  • Effekt

  • Strømforbrug ved drift

    6 Watt
  • Mål og vægt

  • Bredde

    13.5 cm
  • Dybde

    15.5 cm
  • Højde

    2.8 cm
  • Vægt

    900 g
  • Producentgaranti

  • Service & Support

    Begrænset garanti - livstid
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    -40 °C
  • Maks. driftstemperatur

    75 °C
  • Fugtighedsgrad ved brug

    0 - 95% (ikke-kondenserende)