Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

D-Link DEM 311GT - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000Base-SX - L...

D-Link DEM 311GT - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000Base-SX - L...

D-Link

Varenr.: DEM-311GT
  • SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

På lager (31)

350,-

Specifikation

Tilbehør

Ekstra materiale

  • Produktbeskrivelse

    D-Link DEM 311GT - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    1000Base-SX
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Maks. overføringsafstand

    550 m
  • Designet for

    D-Link Data Center 10; DES 12XX, 30XX; DGS 12XX, 3100, 32XX, 33XX, 3630; DWS 3024; DXS 1100, 1210, 3400, 3600; L2+ Gigabit Wireless Switch; Web Smart DES-1228, 1252, DGS-1216, 1224, 1248, DXS-1210-12; xStack DES-3526, 3528, 3552, 3828, 3852, DGS-3426, 3427, 3450, 3612, 3627, 3650, DXS-3326, 3350
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    1000Base-SX
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Maks. overføringsafstand

    550 m
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
  • Kompatible åbninger

    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Oplysninger om kompatibilitet

  • Designet for

    D-Link Data Center 10GbE Top-of-Rack Switch DXS-3600 D-Link DES 1210, 1226G, 3010G, 3028, 3028P, 3052, 3052P, 3250TG, 3350SR, 3526, 3550 D-Link DGS 1024T, 1216T, 1224T, 1248T, 3100-24, 3100-24P, 3100-24TG, 3100-48, 3100-48P, 3200-10, 3200-16, 3224TGR, 3312SR, 3324SR, 3324SRi, 3630-28SC, 3630-28TC, 3630-52TC D-Link DWS 3024L D-Link DXS 1100-16SC, 1210-16TC, 3400-24SC, 3400-24TC, 3600-16S D-Link L2+ Gigabit Wireless Switch DWS-3024 D-Link Web Smart DES-1228, DES-1252, DGS-1216T, DGS-1224T, DGS-1248T, DXS-1210-12TC D-Link xStack DES-3526, DES-3528, DES-3528P, DES-3552, DES-3828, DES-3828DC, DES-3828P, DES-3852, DGS-3426, DGS-3426P, DGS-3427, DGS-3450, DGS-3612G, DGS-3627, DGS-3627G, DGS-3650, DXS-3326GSR, DXS-3350SR