Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

DIGITUS Professional DN-81001-03 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE -...

DIGITUS Professional DN-81001-03 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE -...

DIGITUS

Varenr.: DN-81001-03
  • SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 1.25 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ikke på lager

203,-

Ønsker du finansiering

6,10,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    DIGITUS Professional DN-81001-03 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    1000Base-SX
  • Dataoverførselshastighed

    1.25 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Maks. overføringsafstand

    550 m
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    1000Base-SX
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Dataoverførselshastighed

    1.25 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Maks. overføringsafstand

    550 m
  • Egenskaber

    Hotswap-moduludskiftning
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3z
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
  • Diverse

  • Overensstemmelsesstandarder

    Plug and Play, Laser Class 1, EN 60825-1, MSA