Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

HPE Synergy - QSFP+ transceiver modul - 10 GigE, 8Gb Fibre Channel, 40 Gigabi...

HPE Synergy - QSFP+ transceiver modul - 10 GigE, 8Gb Fibre Channel, 40 Gigabi...

Hewlett Packard Enterprise

Varenr.: 817040-B21
  • QSFP+ transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 40 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet; 8Gb Fibre Channel; 40 Gigabit Ethernet

Ikke på lager

19.321,-

Ønsker du finansiering

582,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    HPE Synergy - QSFP+ transceiver modul - 10 GigE, 8Gb Fibre Channel, 40 Gigabit LAN
  • Enhedstype

    QSFP+ transceiver modul - MPO multi-mode
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    40GBASE-SR4
  • Dataoverførselshastighed

    40 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE, 8Gb Fibre Channel, 40 Gigabit LAN
  • Maks. overføringsafstand

    150 m
  • Dimensioner (B x D x H)

    1.835 cm x 13.18 cm x 1.371 cm
  • Vægt

    35 g
  • Designet for

    Synergy 480 Gen9 Compute Module, 480 Gen9 Expanded Storage Compute Module, 620 Gen9 2S-EX Base Compute Module, 620 Gen9 2S-EX Performance Compute Module, 660 Gen9 Compute Module, 680 Gen9 4S-EX Base Compute Module, 680 Gen9 4S-EX Performance Compute Module
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    QSFP+ transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    40GBASE-SR4
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE, 8Gb Fibre Channel, 40 Gigabit LAN
  • Dataoverførselshastighed

    40 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    850 nm
  • Maks. overføringsafstand

    150 m
  • Egenskaber

    Fuld dupleksmodus
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 40GBASE-SR4 - MPO multi-mode
  • Diverse

  • Overensstemmelsesstandarder

    OM4
  • Mål og vægt

  • Bredde

    1.835 cm
  • Dybde

    13.18 cm
  • Højde

    1.371 cm
  • Vægt

    35 g
  • Oplysninger om kompatibilitet

  • Designet for

    HPE Synergy 480 Gen9 Compute Module, 480 Gen9 Expanded Storage Compute Module, 620 Gen9 2S-EX Base Compute Module, 620 Gen9 2S-EX Performance Compute Module, 660 Gen9 Compute Module, 680 Gen9 4S-EX Base Compute Module, 680 Gen9 4S-EX Performance Compute Module