Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

Juniper Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000Base-LX - o...

Juniper Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000Base-LX - o...

Juniper Networks

Varenr.: EX-SFP-1GE-LX
  • SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

På lager (7)

6.066,-

Ønsker du finansiering

183,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    Juniper Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    1000Base-LX
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1310 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • Designet for

    EX 3200; 4200
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    1000Base-LX
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1310 nm
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 1000Base-LX
  • Kompatible åbninger

    SFP (mini-GBIC)
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    0 °C
  • Maks. driftstemperatur

    45 °C
  • Fugtighedsgrad ved brug

    10 - 85%
  • Oplysninger om kompatibilitet

  • Designet for

    Juniper EX 3200 Juniper EX 4200