Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

Moxa EtherDevice Switch EDS-518A-SS-SC-T - switch - 16 porte - Administreret

Moxa EtherDevice Switch EDS-518A-SS-SC-T - switch - 16 porte - Administreret

Moxa

Varenr.: 43481M
  • 16
  • Fast Ethernet

Ikke på lager

12.932,-

Ønsker du finansiering

390,-/måned

Specifikation

Tilbehør

  • Produktbeskrivelse

    Moxa EtherDevice Switch EDS-518A-SS-SC-T - switch - 16 porte - Administreret
  • Enhedstype

    Switch - 16 porte - Administreret
  • Undertype

    Fast Ethernet
  • Porte

    14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX + 2 x combo Gigabit SFP
  • MAC adresse table størrelse

    8K indtastningshukommelse
  • Protokol til fjernadministration

    SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS
  • Egenskaber

    Datatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, understøttet af BOOTP, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Syslog understøttet, DiffServ understøttet, IPv6 understøttet, Turbo Mode, til vægmontering, Quality of Service (QoS)
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s
  • Effekt

    DC 24 V
  • Dimensioner (B x D x H)

    9.4 cm x 13.5 cm x 14.27 cm
  • Vægt

    1.63 kg
  • Producentgaranti

    5 års garanti
  • UNSPSC

    43222612 Network switches
  • Produktkategori

    10/100 hubs og switche Administrerede switche
  • Generelt

  • Enhedstype

    Switch - 16 porte - Administreret
  • Pakningstype

    DIN monterbar på skinne
  • Undertype

    Fast Ethernet
  • Porte

    14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX + 2 x combo Gigabit SFP
  • MAC adresse table størrelse

    8K indtastningshukommelse
  • Protokol til fjernadministration

    SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS
  • Egenskaber

    Datatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, understøttet af BOOTP, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Syslog understøttet, DiffServ understøttet, IPv6 understøttet, Turbo Mode, til vægmontering, Quality of Service (QoS)
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s
  • Statusindikatorer

    Ports transmissionshastighed, strøm
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    14 x 100Base-TX RJ-45 2 x 100Base-FX SC single-mode x 2 2 x Gigabit LAN SFP 2 x 1000Base-T RJ-45 1 x seriel (RS-232) RJ-45 administration
  • Effekt

  • Strømenhed

    Intern strømforsyning
  • Nødvendig spænding

    DC 24 V
  • Egenskaber

    Redundant Power System (RPS) konnektor
  • Diverse

  • MTBF (forventet tid mellem fejl)

    240,000 timer
  • Overensstemmelsesstandarder

    UL, cUL, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-8, UL 60950-1, EN 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, CSA C22.2 No. 60950-1, FCC Part 15 B Class A, IP30
  • Mål og vægt

  • Bredde

    9.4 cm
  • Dybde

    13.5 cm
  • Højde

    14.27 cm
  • Vægt

    1.63 kg
  • Producentgaranti

  • Service & Support

    Begrænset garanti - 5 år
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    -40 °C
  • Maks. driftstemperatur

    75 °C
  • Fugtighedsgrad ved brug

    5 - 95 % (ikke-kondenserende)