Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

PeakOptical - SFP+ transceiver modul - 10 GigE - 10GBase-EW, 10GBase-ER (CWDM...

PeakOptical - SFP+ transceiver modul - 10 GigE - 10GBase-EW, 10GBase-ER (CWDM...

PeakOptical

Varenr.: PSFP10-1C41SF-55C
  • SFP+ transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

Ikke på lager

9.416,-

Ønsker du finansiering

284,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    PeakOptical - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
  • Enhedstype

    SFP+ transceiver modul - LC
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    10GBase-EW, 10GBase-ER (CWDM)
  • Dataoverførselshastighed

    10 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE
  • Maks. overføringsafstand

    40 km
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP+ transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    10GBase-EW, 10GBase-ER (CWDM)
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE
  • Dataoverførselshastighed

    10 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 nm
  • Maks. overføringsafstand

    40 km
  • Egenskaber

    Hotswap-moduludskiftning, firmware kan opgraderes, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3ae
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 10GBase-ER/10GBase-EW - LC hun x 2
  • Diverse

  • Overensstemmelsesstandarder

    RoHS, EMI
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    0 °C
  • Maks. driftstemperatur

    70 °C