Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

PLANET MGB-Series MGB-LB10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000B...

PLANET MGB-Series MGB-LB10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE - 1000B...

Planet Technology

Varenr.: MGB-LB10
  • SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 1 Gbps
  • Gigabit Ethernet

Ikke på lager

237,-

Ønsker du finansiering

7,10,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    PLANET MGB-Series MGB-LB10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    1000Base-BX
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 (TX) / 1310 (RX) nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    1000Base-BX
  • Dataforbindelsesprotokol

    GigE
  • Dataoverførselshastighed

    1 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1550 (TX) / 1310 (RX) nm
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • Egenskaber

    To-vejs WDM-transmission
  • Overensstemmelsesstandarder

    IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 1000Base-BX - LC single-mode
  • Diverse

  • Overensstemmelsesstandarder

    Plug and Play, EN 60825-1
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    0 °C
  • Maks. driftstemperatur

    60 °C