Indkøbskurv

Kurven er tom

Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ny kunde
Chat
lukket
Der er ingen ledige medarbejdere på chatten
Har du brug for hjælpe? Kontakt venligst vores kundeservice.
Ekskl. Moms

Zyxel SFP10G-LR - SFP+ transceiver modul - 10 GigE - 10GBase-LR - LC enkeltti...

Zyxel SFP10G-LR - SFP+ transceiver modul - 10 GigE - 10GBase-LR - LC enkeltti...

ZyXEL

Varenr.: SFP10G-LR-ZZ0101F
  • SFP+ transceiver modul
  • Indstiksmodul
  • 10 Gbps
  • 10 Gigabit Ethernet

På lager (1)

2.475,-

Ønsker du finansiering

75,-/måned

Specifikation

  • Produktbeskrivelse

    Zyxel SFP10G-LR - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
  • Enhedstype

    SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
  • Model

    Indstiksmodul
  • Kabeltype

    10GBase-LR
  • Dataoverførselshastighed

    10 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1310 nm
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • Dimensioner (B x D x H)

    1.48 cm x 5.65 cm x 1.185 cm
  • Vægt

    20 g
  • Producentgaranti

    5 års garanti
  • Designet for

    Zyxel XGS1910-24, XGS1910-48
  • UNSPSC

    43201553 Transceivers and media converters
  • Produktkategori

    Optiske Transceivere
  • Generelt

  • Enhedstype

    SFP+ transceiver modul
  • Model

    Indstiksmodul
  • Netværk

  • Forbindelsesteknologi

    Kabling
  • Kabeltype

    10GBase-LR
  • Dataforbindelsesprotokol

    10 GigE
  • Dataoverførselshastighed

    10 Gbps
  • Optisk bølgelængde

    1310 nm
  • Maks. overføringsafstand

    10 km
  • Egenskaber

    Hotswap-moduludskiftning, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
  • Ekspansion / Konnektivitet

  • Interface

    1 x Ethernet 10GBase-LR - LC single-mode x 2
  • Kompatible åbninger

    1 x SFP+
  • Diverse

  • Overensstemmelsesstandarder

    TUV, Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, FDA, MSA
  • Mål og vægt

  • Bredde

    1.48 cm
  • Dybde

    5.65 cm
  • Højde

    1.185 cm
  • Vægt

    20 g
  • Producentgaranti

  • Service & Support

    Begrænset garanti - 5 år
  • Miljømæssige parametre

  • Min. driftstemperatur

    0 °C
  • Maks. driftstemperatur

    70 °C
  • Oplysninger om kompatibilitet

  • Designet for

    Zyxel XGS1910-24, XGS1910-48